Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szerszenie giganty
#1
Szerszenie giganty 

autor: viking200 » 29 maja 2017, 22:42
Kilkanaście dni temu , zauważyłem szerszenia który próbował dostać się do ula , nie wiem czy wylotek za niski 
( pszczoły i trutnie przechodzą bez problemu ) 

czy to raczej wielkość szerszenia nie pozwoliła mu dostać się do gniazda , Na wszelki wypadek zrobiłem kilka pułapek z 2 litrowych 
butelek po pepsi i powiesiłem kilka takich pułapek na wierzbie za ulami i oto efekt [Obrazek: icon_modlitwa.gif] [Obrazek: icon_pala.gif] 

   
Przyznam że widywałem już różnej wielkości szerszenie , ale to co ostatnio dość często widuje to to są dosłownie [Obrazek: icon_brzydal.gif] giganty

nie wszystkie ale co poniektóre dochodzą nawet do 4 cm długości .
Ciekawe co im tak " zaszkodziło " że tak urosły [Obrazek: icon_question.gif]


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
(09-05-2019, 09:37 PM)viking200 napisał(a): Szerszenie giganty 

autor: viking200 » 29 maja 2017, 22:42
Kilkanaście dni temu , zauważyłem szerszenia który próbował dostać się do ula , nie wiem czy wylotek za niski 
( pszczoły i trutnie przechodzą bez problemu ) 

czy to raczej wielkość szerszenia nie pozwoliła mu dostać się do gniazda , Na wszelki wypadek zrobiłem kilka pułapek z 2 litrowych 
butelek po pepsi i powiesiłem kilka takich pułapek na wierzbie za ulami i oto efekt [Obrazek: icon_modlitwa.gif] [Obrazek: icon_pala.gif] 


Przyznam że widywałem już różnej wielkości szerszenie , ale to co ostatnio dość często widuje to to są dosłownie [Obrazek: icon_brzydal.gif] giganty

nie wszystkie ale co poniektóre dochodzą nawet do 4 cm długości .
Ciekawe co im tak " zaszkodziło " że tak urosły [Obrazek: icon_question.gif]
autor: [b]matt[/b] » 10 czerwca 2017, 22:04

GMO i jeszcze raz GMO - to jest główny powód tego że tak urosły.
Odpowiedz
#3
autor: [b]viking200[/b] » 11 czerwca 2017, 20:48

Czy GMO ? , matt tego to chyba nikt nie wie , albo nie jest pewny do końca .
Nie jestem naukowcem , " teoria spiskowa " jak zwykle w moim wydaniu [Obrazek: icon_cisza.gif] 
Bez wyraźnej przyczyny genetycznej , wrodzonej , nabytej czy jakiej innej , żaden szerszeń nie powinien urosnąć aż tak do gigantycznych rozmiarów . 
Nominalna wielkość szerszenia to około 35mm .
Dzisiaj byliśmy z wizytą u znajomych , kolega zwrócił mi uwagę na problem z szerszeniami , ba nawet pokazał mi kilka sztuk .... [Obrazek: icon_szok3.gif] 
no , nawet te które wpadły u mnie do pułapki to były liliputki .


[Obrazek: attachment.php?aid=28]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości