Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Routing z wykorzystaniem stanu łącza, OSPF
#1
Polsko jezycxzny dokument w formacie pdf zuczajacy troche swiatla w ten bardzo rozbudowany routing przy uzyciu kosztow w OSPF

Algorytm routingu według stanu łącza utrzymuje skomplikowaną bazę danych zawierającą informacje o topologii sieci. Podczas gdy algorytmy działające w oparciu o wektor odległości gromadzą ogólne informacje na temat odległych sieci i nie dają wiedzy na temat odległych routerów, algorytm routingu według stanu łącza dysponuje pełną informacją o odległych routerach i ich wzajemnych połączeniach.

Protokoły routingu z wykorzystaniem stanu łącza zostały zaprojektowane w celu eliminacji ograniczeń protokołów routingu opartych na wektorze odległości. Protokoły działające na podstawie wektora odległości wymieniają informacje aktualizujące jedynie z bezpośrednimi sąsiadami, podczas gdy protokoły routingu według stanu łącza wymieniają informacje o routingu na znacznie większym obszarze. Wymiana pakietów LSA (oprócz pakietów Hello) jest wyzwalana przez wystąpienie zdarzenia w sieci, nie jest natomiast cykliczną aktualizacją. Przyspiesza to proces osiągania zbieżności, ponieważ nie trzeba czekać na upłynięcie limitu czasu na wielu zegarach. Określanie sąsiedztwa pomiędzy routerami odbywa się za pomocą rozsyłania pakietów Hello. Każdy router wysyła okresowo pakiety Hello do przyległych sąsiadów, informując je o swoim istnieniu i sprawnym działaniu. Mechanizm ten umożliwia wykryć, że dany router przestał odpowiadać.


Dokument do pobrania stad: https://ftp.kis.p.lodz.pl/people/M.Bakal...rwsk_6.pdf 

Dostepny rowniez tutaj na stronie zapakowany do formatu zip w zalaczniku.

Zalacznik zmZalacznik d

Detected language : English


Załączone pliki
.zip   Routing z wykorzystaniem stanu łącza, OSPF.zip (Rozmiar: 871.49 KB / Pobrań: 0)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości