Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Freelander , błędy po wymianie przegubu kulowego oraz czujników ABS
#1
No tak ... to wygląda po wymianie czujników ABS oraz wymianie   przegub kulowy

[Obrazek: attachment.php?aid=210]


Po wykasowaniu błędów , po krótkiej jeździe pokazały się znowu . 
Nie wspomnę o innych błędach , ale te to akurat opanowałem

CZUJNIK STOPU STOP     ;     CZUJNIK STYCZNIK ŚWIATŁA STOP     ;    

CZUJNIK ABS PRZÓD L/P LAND ROVER FREELANDER 00-06

CZUJNIK ABS TYLNY LEWY LAND ROVER Freelander 1.8

że nie wspomnę jeszcze o  .... ale za taką cenę to na razie niech leży na półce i czeka ;

POMPA ABS 10092508543 FREELANDER I

pozostał mi jeszcze do wymiany czujnik wciśnięcia pedału gazu , jest ukryty za pedałem . 
Zastanawia mnie inna kwestia , po usunięciu błędu , odpaleniu silnika wszystko jest niby w porządku lampki na konsoli gasną , więc można jechać ....
i tu zaczyna się cyrk , jazda spokojna , na konsoli ok , lampki ciemne . Przy próbie hamowania , owszem hamuje  i tu wkracza do akcji ABS tak że 
autko nie zachowuje się jak powinno . I od razu choinka świeci w konsoli . TC , ABS , HDC i następuje blokada kół , 
jakby było  mało do szczęścia to na dokładkę jeszcze dołączył i świeci jeszcze ten na czerwono z wykrzyknikiem i wtedy hamowanie jest takie jak powinno być .
Podejrzewam że po prostu trzeba wyregulować ustawienie czujników ABS w gnieździe bo kontroler główny dostaje świra i uruchamia pompę ABS-u
A dlaczego ?

[Obrazek: attachment.php?aid=213]


[Obrazek: attachment.php?aid=212]

 No właśnie ..   Idea  .. jak widać na poniżej załączonym obrazku , 
wykres testu wskazuje winowajcę , winowajców  całego zamieszania .    Exclamation


[Obrazek: attachment.php?aid=211]

Po wykresach widać że coś niedobrego dzieje się z czujnikami na przodzie . 
Nie chciałbym się wymądrzać , ale gdzieś na angielskich forach spotkałem się z opinią że to może świadczyć o bliskim końcu łożysk ewentualnie "ścieżki" magnetycznej .
Ale głowy nie dam .  Cool Big Grin

To na razie tyle .   Tongue


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Freelander , błędy po wymianie przegubu kulowego oraz czujników ABS - przez viking200 - 04-19-2024, 07:20 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości