Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Freelander , błędy po wymianie przegubu kulowego oraz czujników ABS
#6
Biorąc pod uwagę moje wcześniejsze wywody w poszukiwaniu usterki w pojeździe , dlaczego podświetliło mi się trzech  a właściwie czterech Amigos . 
Już na spokojnie po przemyśleniu , doszłem do wniosku że jednak przyczyną było uszkodzenie łożysk 
( nie tyle kulek w nim co specjalnej powłoki magnetycznej ) ma to swoją nazwę fachową  
ale dla mnie jest to po prostu pasek magnetyczny umocowany , przyklejony jak uszczelniacz , z którego czujnik ABS odczytuje obroty koła . 
To samo jest na pozostałych kołach zainstalowane . 
Przyglądając się ściągniętym łożyskom , zauważyłem braki i nierówności na pasku , stąd takie dziwne wykresy kontrolne . 
Sam materiał "paskowy" nie jest twardy jak w nowych łożyskach tylko taki bardziej gąbczasty maziowaty , 
co świadczy o jego degradacji .


[Obrazek: attachment.php?aid=221]

Na którymś z anglojęzycznych forum koleś o imieniu James twierdził że głównym powodem zaświecenia się kontrolek jest łożysko na wykończeniu . 
Twierdząc tak miał rację , łożysko było na wykończeniu chociaż nie łomotało w czasie jazdy ale szum był dość głośny . 
Po demontażu widok na te ścieżki magnetyczne  był raczej opłakany , co widać na załączonym obrazku .
Przypuszczam że od nowości łożyska nie były wymieniane więc raczej można się było spodziewać takiego widoku , 
różne drobne zanieczyszczenia jednak zrobiły swoją robotę i dość skutecznie pościerały , uszkodziły nośnik magnetyczny .
Po wymianie na nowe łożyska wszystko wróciło do normalnego stanu użyteczności . 
Amigos zgasły i już nie wkór-zają oczu . 
W kabinie jest o wiele ciszej , już nie ma tego głośnego , mocnego szumu .
W sumie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło , 
bo przy okazji szukania przyczyny głównej usterki usunąłem kilka innych niedomagań , 
głównie włączników-styczników na pedałach gazu i hamulca ( tylko dostać się do nich i wymienić to osobna historia ) .


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Freelander , błędy po wymianie przegubu kulowego oraz czujników ABS - przez viking200 - 05-03-2024, 12:26 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości