Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy sezon , nowy początek .
#1
Nowy sezon , nowy początek .
Dziewczyny przeszły zimowlę w dobrej kondycji , idąc do zimowli nie były aż tak bardzo silne .

   

Myślę że dobrą kondycję dziewczyny zawdzięczają tym iż zimowały na syropie cukrowym , 
 no właśnie i tu ciekawostka do pierwszej części karmy-syropu zastosowałem jako domieszkę 
KWAS L-ASKORBINOWY dawkowanie według uznania , ja zastosowałem dawkę organoleptyczną tzn. dałem tyle 
żeby w miarę znośnie wykrzywiało gębę .
Drugą część syropu połączyłem z koncentratem herbaty do rozcieńczania pod nazwą 

KORA TRZECH DRZEW 500 ml -  WIERZBA , DĄB , KRUSZYNA  około 20 ml na litr

   

w sumie nie wymyśliłem nic nowego godne Nobla  Big Grin , 
bardziej kierowałem się ogólnymi właściwościami leczniczymi , 
oraz ceną  . 
Zdecydowanie ceną
bo znając zapędy pewnych producentów "leków - specyfików" dla pszczół  
to z podobnym składem , taka herbatka z nadrukiem dla pszczół kosztowała by pewnie z dobre 40 zeta jak nie więcej . 
A że środek przeznaczony jest dla gołębi ( skład taki sam )
więc koszt jest nieporównywalnie mniejszy , bo tylko skromne 20 zeta za butelczynę .

     

To tylko jeden z powodów dobrej zimowli , bo jednak na pierwszym miejscu plasuje się walka z roztoczem Varroa .

   

Tradycyjnie Ambrozol - drobny oprysk co przegląd + kwas mlekowy , oprócz tego stosowałem 
paski z kwasem szczawiowym i pod koniec listopada aczkolwiek niechętnie , ale jednak 
odymiłem kontrolnie w odstępach czterodniowych 3x Apivarol - lem .
Kwasu mrówkowego nie stosowałem . 
 W tym sezonie oprócz tradycyjnych środków , będę robił próby z suchym zmielonym chrzanem z nagietkiem , 
trafiłem na taki zmielony , dosłownie pyłek więc będzie się nadawał jako preparat kontaktowy na warrozę . 
Działanie liści chrzanu położonych na ramkach pod powałką już wcześniej poznałem , warroza dość licznie się osypywała , 
teraz czas na coś bardziej konkretnego  Cool i myślę że bardziej skutecznego , 
a tym samym nie chemicznego , preparat nie wpływa na rozwój czerwiu .

    [Obrazek: attachment.php?aid=43]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości